Przejdź do głównej zawartości

Nasi projektanci

Norm Architects

Norm Architects z siedzibą w Kopenhadze zostało założone w 2008 roku. Różnorodny zespół pracuje nad wnętrzami komercyjnymi, architekturą mieszkalną i wzornictwem przemysłowym, a także fotografią, grafiką i kierownictwem artystycznym.

Nasza współpraca z Norm Architects rozpoczęła się podczas Sztokholmskiego Tygodnia Mody 2019, podczas którego współtworzyliśmy wystawę „Into the Light”. W ramach prac nad stworzeniem tej wystawy stworzyli oni minimalistyczne i uniwersalne wezgłowie Anna, która zostało nominowane do nagrody Design Awards przyznawanej przez Boliga Magasineta w kategorii „Mebel roku” 2020.

Historia Norm Architects

W ROKU 2020 THE DANISH DESIGN wraz z biurem architektonicznym Norm Architects podczas Stockholm Design Week tchnęli w kultowy fotel Domus zupełnie nowe życie. Dwa fotele zostały zaprojektowane na nowo oraz dołączyły do nich taboret i stolik boczny. Norm Architects powstało w Kopenhadze w roku 2008, założone przez Jonasa Bjerre-Poulsena i Kaspera Rønna. Od tego czasu firma stała się jedną z najgorętszych duńskich pracowni, znaną ze swojego architektonicznego stylu, projektów wnętrz oraz wzornictwa przemysłowego opartego na prostocie, jakości, równowadze i ponadczasowości. Gdy DUX zaprosiła firmę Norm do przeszperania naszego archiwum w celu znalezienia inspiracji dla nowej kolekcji, skupili się oni na fotelach Domus. Fotele te, z których jedno wykonane zostało z drewna, drugie ze stali, zostały pierwotnie zaprojektowane przez Alfa Svenssona na H55, międzynarodową wystawę w Helsinkach w 1955 roku.

DUX poprosiła firmę Norma o wybranie kolekcji klasyków, które świetnie prezentowałyby się w nowoczesnych wnętrzach, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych. „Zdecydowaliśmy się na Domus, ponieważ chcieliśmy wybrać coś, co pasuje do firmy Norma” — oznajmia Jonas Bjerre-Poulsen, założyciel i dyrektor kreatywny. „Fotele te posiadają eleganckie, estetyczne, współgrające z istniejącą kolekcją DUX detale oraz oferują najlepszy komfort. Ponadto, można je łatwo ustawić w absolutnie każdej sypialni lub salonie.” Firma Norm zachowała charakter projektu i rozwinęła go. Dodali oni wiklinowe siedziska, dostosowali wymiary i zmienili zastosowane wcześniej materiały. Zaprojektowali również stół i taboret wykonane z litego, olejowanego woskiem dębu, idealnie pasujące do tych foteli. Na nowo zostało nawet zaprojektowane minimalistyczne wezgłowie Anna wykonane z dębu i tkaniny.

Możliwość zagłębienia się w historię marki takiej jak DUX i przyjrzenia się jej klasykom, jest prawdziwym przywilejem. W Szwecji są one niemalże dobrem narodowym. Ponadto, możliwość uczestniczenia w definiowaniu przyszłości również jest, rzecz jasna, wspaniałą możliwością!

Katrine Goldstein, dyrektor generalny Norm Architects

Meble DUX zaprojektowane przez Norm Architects

Inni projektanci DUX