Przejdź do głównej zawartości

Zdrowie kręgosłupa

Oprzyj się na nas

Ból pleców jest pod twoją kontrolą. Wybór odpowiedniego łóżka przynosi ulgę i może całkowicie zmienić twoje życie. DUX zapewnia głęboki, pozbawiony ucisku odpoczynek, który jest dobry dla kręgosłupa.

Utrzymuje kręgosłup w jednej linii

Gdy śpisz, twoje plecy niekoniecznie odpoczywają razem z Tobą. Brak odpowiedniego podparcia może spowodować napięcie. Właśnie dlatego projektujemy nasze produkty tak, aby zapewnić odpowiednie ustawienie kręgosłupa dzięki dynamicznemu podparciu. Wyobraź sobie spanie na łóżku, które dostosowuje się do Twojego kształtu i ruchów ciała. Jaki ma to wpływ na Ciebie? Naturalna pozycja, rozluźnione mięśnie, mniej bólu, lepszy przepływ krwi i możliwość całkowitego odnowienia organizmu w nocy. Łóżko DUX daje ci to wszystko.

Prawidłowa pozycja podczas snu

Sen na boku jest najlepszą pozycją, a oto dlaczego. Jest to jedyna pozycja, która umożliwia wyprostowanie kręgosłupa. Podczas leżenia na boku występuje bardzo mały nacisk na kręgosłup. Jeśli śpisz w pozycji płodowej, ściąga to jeszcze więcej nacisku z dolnej części pleców.

Dr Jason Gordon, specjalistka z dwudziestoletnim doświadczeniem

Ulga w bólu pleców

Dopasowane do twoich potrzeb

Personalizowany system podpierania Pascal

Wiedząc, że nie ma uniwersalnego rozwiązania, oferujemy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jeśli twój partner nie ma identycznego kształtu, rozmiaru i wagi, potrzebujesz łóżka, które będzie uwzględniać wasze różnice.

Nasz system Pascal z wymiennymi kasetami sprężynowymi umożliwia dostosowanie strony łóżka w celu zapewnienia optymalnego podparcia i komfortu. W łóżku DUX komfort nigdy nie powinien być kompromisem.

Więcej informacji

Podparcie lędźwiowe

Niezależnie od tego, czy jest to problem trwały, czy stan tymczasowy, taki jak uraz sportowy lub ciąża, podczas snu może być potrzebne dodatkowe podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Model DUX 8008 to doskonałe rozwiązanie dla twoich potrzeb, ponieważ zawiera dodatkową regulację twardości na odcinku lędźwiowym.

DUX 8008 z podparciem odcinka lędźwiowego

Różne łóżka dla różnych potrzeb

Od unikalnego, połączonego systemu sprężynowego po personalizowany system podpierania Pascal i regulowane podparcie odcinka lędźwiowego — dla wszystkich modeli wykorzystujemy wyłącznie materiały najwyższej jakości, wybrane ze względu na ich właściwości użytkowe, dzięki czemu jest to ostatni luksusowy materac, jaki kiedykolwiek będziesz musiał kupić. Zadbaj o siebie i znajdź łóżko idealnie dopasowanie do Ciebie.

Znajdź swój model łóżka

zdrowie kręgosłupa

Mit twardego łóżka

W przeszłości materace były wykonane z materiału, który podlegał naciskowi, co powodowało zapadanie na jego środku. Pozycja jak w hamaku powodowała ból pleców, więc twarde łóżko wydawało się najlepszym rozwiązaniem.

Naukowo potwierdzone fakty są takie, że łóżko nie powinno być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Aby ocenić materac, należy sprawdzić, w jaki sposób podpiera on kręgosłup. Gdy mięśnie mogą się całkowicie rozluźnić, kręgosłup jest odpowiednio wyrównany. Tylko wtedy jest to dobra droga do maksymalnego komfortu i zdrowia kręgosłupa.

Więcej informacji

Materac ma znaczenie

Jak łóżko może pomóc w bólu pleców

Według badań medycznych ponad 80% ludzi odczuwa przewlekły ból pleców w pewnym momencie swojego życia. Mięśnie działają na rzecz ochrony kręgosłupa w ciągu dnia. Zasługują na przerwę w nocy. Istnieje wiele rodzajów bólu pleców i, na szczęście, sposób na rozwiązanie każdego z nich. Niezależnie od tego, czy odczuwasz ból dolnej, środkowej, górnej części pleców czy szyi, w naszej ofercie znajdziesz poduszkę, łóżko lub materac, które go złagodzą.

Od 1926 roku nasi inżynierowie badają bóle pleców i nawyki senne, aby stworzyć idealne środowisko do łagodzenia bólu szyi i pleców. Gdy już nauczysz się trochę więcej na temat rodzajów bólu pleców, możesz zacząć poszukiwania idealnego, spersonalizowanego rozwiązania DUX dla siebie.

Powiązane