Przejdź do głównej zawartości

O nas

DUX, Szwedzkie dziedzictwo

Cztery pokolenia, ponad 90 lat, ponad 30 krajów i ponad 300 salonów. Jesteśmy firmą rodzinną produkującą jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie łóżek na rynku. Nasza wielka troska o komfort, trwałość, jakość i innowacyjność doprowadziła nas do stworzenia łóżek, które zapewniają lepszy sen.

Pewnego razu w Szwecji

Wszystko zaczęło się w 1926 roku w Malmö, gdzie Efraim Ljung rozpoczął produkcję swoich pierwszych materacy sprężynowych w Szwecji. Cztery pokolenia rodziny Ljungów później firma DUX stała się globalną marką, otwierając 88 sklepów na całym świecie. Udoskonalone rzemiosło, proste wzornictwo i wysokiej jakości materiały są cenione w Stanach Zjednoczonych od 1977 roku. Pod koniec lat 90. sława DUX rozprzestrzeniała się po Europie, zdobywając serca Brytyjczyków. Poza tym znaczącym wzrostem, pozostajemy firmą rodzinną, dumną z naszych korzeni i tradycji. Odwiedź jeden z salonów w ponad 30 krajach.

Znajdź najbliższy salon Przeczytaj więcej o dziedzictwie DUX

Różnica z DUX

DUX to więcej niż tylko łóżko. Jest to wehikuł dla twojego dobrego samopoczucia. Konstrukcja naszych produktów ewoluuje na przestrzeni lat. Nieustannie doskonalimy, ulepszamy i wprowadzamy innowacje w technologii opartej na sprężynach o wysokiej wytrzymałości. Nasze łóżka są wyposażone w ramę z twardego drewna, która może być zamontowana z różnymi rodzajami nóg. Niektóre z naszych łóżek są wyposażone w regulowane podparcie odcinka lędźwiowego, aby sprostać specyficznym potrzebom użytkowników. Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszej obsługi, odpoczynku i ulgi w bólu.

Zobacz naszą kolekcję łóżek.

Fotel Jetson

Ikona nowoczesnego, miejskiego stylu

DUX zaprezentował fotel Jetson w Nordiska Galleriet w Sztokholmie w 1969 roku. Bruno Mathsson, ojciec nowoczesnego szwedzkiego wzornictwa, przez trzy lata wykańczał ten znany na całym świecie mebel. Idealne połączenie tradycyjnego szwedzkiego rzemiosła i modernizmu okazało się sukcesem. Mathsson ma doskonałe wyczucie prostoty, wyjątkowego piękna w połączeniu z wygodą i elegancją.

Fotel Jetson posiada siedzisko w kształcie misy, ergonomicznie zaprojektowane wysokie oparcie z poduszką pod głowę oraz chromowaną obrotową podstawę z unikalnym mechanizmem samopowracającym.

Zobacz naszą kolekcję mebli