Przejdź do głównej zawartości

Dziedzictwo DUX

Nasze DNA

Wysokowydajne systemy dla snu DUX są wynikiem ponad dziewięćdziesięciu lat badań i testów. Cztery pokolenia rodziny Ljung starały się produkować najbardziej komfortowe i technologicznie zaawansowane łóżka na rynku. Szwedzkie korzenie oznaczają najwyższą jakość i długą tradycję. Zwiększenie komfortu, wydajności i trwałości to cele DUX od samego początku. Nasza technologia działa... i mamy już dość długą historię, aby to udowodnić.

Długa historia w skrócie

W chłodną noc w Chicago

W 1924 roku szwedzki cukiernik, Efraim Ljung, wybrał się do małego hotelu w Chicago i był zafascynowany poziomem komfortu łóżka. Używając małego noża kieszonkowego, ostrożnie rozciął materac, aby odkryć znajdujące się wewnątrz elastyczne sprężyny.

Od cukiernika do twórcy łóżek

Wracając do Szwecji, Efraim przestał skupiać się na branży cukierniczej i zaczął poświęcać swój czas na eksperymentowanie z elastycznymi sprężynami stalowymi o różnej wytrzymałości i elastyczności. Założył DUX i w 1926 roku zaczął produkować materace w Malmö. 

 

Od lokalnego do globalnego

W Stanach Zjednoczonych historia DUX sięga 1977 roku, kiedy otworzyliśmy pierwszy salon wystawowy i biura w Nowym Jorku.

Dziesięć lat później DUX wprowadził koncepcję marketingową DUXIANA w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Rodzinny biznes

Ponad 90 lat później nasza szwedzka marka premium jest nadal w 100% własnością rodzinną. Czworo prawnuków Efraima Ljunga, Henrik, Charlotte, Anders i Oscar, z entuzjazmem przyjęło rolę Efraima, profesjonalnie prowadząc firmę po ścieżce wyznaczonej przez swoich przodków.