Przejdź do głównej zawartości

Na skraju archipelagu, w jednym z najbardziej wietrznych, jałowych i odsłoniętych miejsc Szwecji — Pater Noster — zbudowano króla latarni morskich. To supernowoczesne dzieło sztuki dawało nadzieję i bezpiecznie prowadziło marynarzy przez ponad sto lat. Obok pracownicy latarni oraz ich rodziny zbudowali swój dom — małą społeczność na wyspie, która zawsze była postrzegana jako niezamieszkana. Przez ponad sto lat żyli tutaj, na warunkach dyktowanych przez wyspę i morze.

Teraz dom latarników został przebudowany, a jego drzwi otwarte dla gości. Miejsce dla marynarzy z bliska i daleka, dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przyjemności, dla tych, którzy szukają spokoju lub dobrego towarzystwa. Tu, gdzie światło jest jaśniejsze, a wiatr dziki, ocean słony, a jedzenie z morza świeże.

„W Pater Noster szczycimy się wyjątkowymi doświadczeniami o wysokiej jakości. Nasza współpraca z firmą DUX właśnie to uzupełnia; łóżka DUX zapewniają naszym gościom (i nam — dodaje Mirja) wyjątkowy poziom komfortu oraz snu. Opcja jednoczęściowego łóżka/materaca jest dla nas idealna, minimalistyczny skandynawski design zapewnia poziom odpoczynku i "ładowania" dla ciała i zapracowanych umysłów dorównujący chyba tylko zapierającemu dech w piersiach spokojowi tej odizolowanej wyspy.”

Mirja Lilja Hagsjö dyrektor generalny, Pater Noster

Hotel Pater Noster

Hamneskär

47151 Hamneskär

Szwecja

Telefon
+46 73 324 77 04
E-mail
Strona internetowa
www.paternoster.se