Przejdź do głównej zawartości

Wycieczka Kungsleden, Szwecja

Kungsleden to jeden z najlepszych na świecie szlaków turystycznych. Głębokie urwiska otaczają bujne górskie wrzosowiska, a falujące górskie strumienie zmieniają się w spienione katarakty.

Szwecja może pochwalić się jednym z najlepszych szlaków turystycznych na świecie — Kungsleden to spektakularny odcinek terenu o długości 270 mil. Podczas gdy pokonanie całości wymaga sporego zaangażowania, różnymi odcinkami szlaku można cieszyć się przez dłuższy czas. 

Mówi się, że wędrówka po Kungsleden, znanym również jako Szlak królów, jest nieomal rajem dla wędrowców. Północne części Kungsleden są usiane wygodnymi chatami oddalonymi od siebie o jeden dzień, co ułatwia podróżowanie lekko i szybko lub, jeśli masz czas, w wolniejszym tempie. Kolejnym fascynującym faktem jest możliwość ustawienia obozowiska w niemal dowolnym miejscu — obok małego lodowca w poprzek doliny bocznej, na obrzeżu tundry lub obok rzeki.

 

„WIOSNA I JESIEŃ SĄ WSPANIAŁE I MOGĄ BYĆ UZNANE ZA NAJLEPSZY CZAS NA ODWIEDZENIE SZWECJI, PONIEWAŻ MOŻESZ CIESZYĆ SIĘ DOBRĄ POGODĄ, ALE UNIKNĄĆ TŁUMU I NADAL DOŚWIADCZAĆ PRAWIE WSZYSTKIEGO Z WYJĄTKIEM PÓŁNOCNEGO SŁOŃCA I ZORZY.”

– Alex Waltner — Szwedzki podróżnik Best Times to Visit Sweden

Aby dowiedzieć się więcej o szlaku Kungsleden, przeczytaj
THE KING OF ALL MOUNTAIN TRAILS! — Göran Wallin.

Tutaj znajduje się interaktywna lista 7 STUNNING HIKING TRAILS IN SWEDEN od Scandinavian traveler, publikacji Scandinavian airlines. 

Powiązane