Przejdź do głównej zawartości

Mit twardego łóżka

Czy wiesz dlaczego mówi się, że spanie na twardym łóżku jest dla Ciebie dobre? Materace historycznie były wykonane z materiałów, które mogły ulec naciskowi. Powodowało to zapadanie materacy w środku, co zmuszało ludzi do snu w pozycji jak w hamaku. Nic dziwnego, że ludzie skarżyli się na ból pleców i karku, a jako środek zaradczy byli proszeni o umieszczenie pod materacem deski. W ten sposób narodził się mit twardego łóżka.

W związku z tym głównym błędem, jaki ludzie popełniają obecnie przy wyborze materaca, jest to, że mylą słowo „twardy” ze słowem „podparcie”. Łóżko, które jest zbyt twarde, zmusza ciało do przystosowania się do niego a powinno być odwrotnie. Twarde łóżko nie tylko powoduje powstawanie punktów nacisku, które mogą hamować krążenie, ale także uniemożliwia wyrównanie kręgosłupa.

Materac, który jest zbyt twardy, nie pozwala na zapadanie ramion i bioder. Będzie więc oddziaływać na twoje ciało, powodując wygięcie ramion i bioder do wewnątrz, zmuszając kręgosłup do utrzymania nienaturalnej pozycji. Taki nacisk może wytworzyć silny dyskomfort dolnej części pleców, szczególnie w okolicy lędźwiowej gdzie kręgosłup styka się z kością miednicy.

Z kolei zbyt miękki materac nie zapewnia odpowiedniego podparcia. Ciało układa się w pozycji jak w hamaku, co powoduje, że ramiona i biodra ponownie się zakleszczają, co z kolei powoduje zakrzywienie kręgosłupa. Podobnie jak w przypadku twardego łóżka, ta krzywizna wywiera nacisk na dolną część pleców i może powodować, że mięśnie pozostają napięte przez całą noc próbując chronić kręgosłup.

Skorzystaj z legendarnego łóżka DUX ze Szwecji. Celem każdego łóżka DUX jest wyrównanie kręgosłupa w celu złagodzenia bólu pleców i równomiernego rozłożenia ciężaru ciała, aby zmaksymalizować krążenie. Każdy element został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić prawidłową pozycję podczas snu. Ta pozycja jest możliwa tylko wtedy, gdy łóżko ugina się i podtrzymuje ciało na całej jego długości w sposób, który umożliwia odpoczynek kręgosłupa w naturalnej pozycji — luźno, prostopadle do bioder i barków. Jedynym sposobem na całkowite rozluźnienie pleców jest podparcie kręgosłupa w tej pozycji.

Ponieważ nie ma dwóch identycznych kształtów ciała, łóżko DUX posiada wiele funkcji, które umożliwiają dostosowanie poziomu podparcia ramion, bioder i nóg w zależności od typu ciała, potrzeb i preferencji. Umożliwia to dwóm osobom o bardzo zróżnicowanych typach ciała na indywidualne dostosowanie stron łóżka. A jeśli Twoje potrzeby zmienią się w miarę upływu czasu z powodu ciąży, urazu lub wieku, możesz odpowiednio dostosować łóżko.

W łóżku DUX komfort nie musi być kompromisem.

Poczuj różnicę

Nie ma lepszego sposobu na doświadczenie łóżka DUX niż wypróbowanie go na żywo. Uśpij wszystkie wątpliwości. Znajdź najbliższy sklep i przekonaj się sam.

Znajdź salon

Powiązane