Przejdź do głównej zawartości

Jaka jest prawidłowa pozycja podczas snu?

Jedynym sposobem na głęboki, spokojny sen jest odpowiednia pozycja podczas snu.  Twój kręgosłup musi spoczywać w naturalnej, wygodnej pozycji, a twoje ciało powinno być podparte równomiernie na całej jego długości. Ogromna większość materacy dostępnych na rynku zmusza cię do kompromisu w kwestii obu tych ważnych czynników.

Jeżeli śpisz na łóżku, które jest zbyt twarde, pracę wykonuje twoje ciało, a nie łóżko. Twoje ramiona i biodra nie są w stanie się zapaść, a zamiast tego zginają się ku sobie, co powoduje zakrzywienie kręgosłupa. W łóżku, które jest zbyt miękkie, ciało zapada się w pozycję jak w hamaku, co powoduje zakleszczenie ramion i bioder, a kręgosłup wygina się.

Spanie z wygiętym kręgosłupem, może nie tylko wytworzyć silny nacisk na stawy, ale także silnie skoncentrować się w obszarze, w którym dolny kręg kręgosłupa łączy się z miednicą. Może to ostatecznie pogorszyć, a nawet doprowadzić do bólu dolnej części pleców.  Ponadto mięśnie pozostają napięte przez całą noc, próbując chronić kręgosłup, nigdy nie mając możliwości pełnego rozluźnienia i regeneracji.

Spanie na łóżku, które nie dopasowuje się do kształtu ciała i nie zapewnia równomiernego podparcia, może powodować powstawanie punktów ucisku skutkujących słabym krążeniem. Niezapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości krwi i tlenu może powodować drętwienie, mrowienie i otarcie mięśni, co z kolei może uniemożliwiać im walkę ze zmęczeniem i bólem. Twoje ciało będzie przez całą noc ciągle się dostosowywać, starając się czuć komfortowo i nigdy nie osiągnie głębokiego snu regeneracyjnego.

Unikalny system ciągłej sprężyny łóżka DUX dynamicznie dostosowuje się do kształtu ciała i ruchów w nocy. Rewolucyjna sprężyna jest na tyle elastyczna, że ramiona i biodra mogą się w niej zapadać, a jednocześnie na tyle wytrzymała, aby unieść i podeprzeć dolną część pleców. W łóżku DUX kręgosłup spoczywa w naturalnej, zrelaksowanej pozycji, dzięki czemu mięśnie mogą się wyleczyć i odnowić w nocy.

Poczuj różnicę

Nie ma lepszego sposobu na doświadczenie łóżka DUX niż wypróbowanie go na żywo. Uśpij wszystkie wątpliwości. Znajdź najbliższy sklep i przekonaj się sam.

Znajdź salon

Powiązane