Przejdź do głównej zawartości

Meble

Jetson

Najwyższy komfort siedzenia, nowoczesne wzornictwo, łatwy do ustawienia i cenny mebel dla domowego otoczenia.

Jetson

Kultowy fotel zaprojektowany przez Bruno Mathssona. Fotel Jetson odzwierciedla zarówno jego obsesję na punkcie komfortu, jak i wyjście od klasycznego szwedzkiego wzornictwa. Ma siedzisko w kształcie misy oraz ergonomicznie zaprojektowane wysokie oparcie z poduszką pod głowę. Chromowana podstawa obrotowa z unikalnym mechanizmem samopowracania.

Jetson chrom dakota 24
Jetson czarny dakota 88
Jetson Inspiration match dakota 88
Jetson zielony match elmo rustical 98955
 Jetson match dakota 24
Jetson 69 chrom flax 21
Jetson chrom elmo rustical 22679
Jetson chrom classic soft 25

Cechy produktu

  • Dostępne w wielu kolorach, z różną tkaniną lub skórą
  • Siedzisko z rurek chromowanych, czarnych lub zielonych, z tkaniną podtrzymującą i skórzanymi krawędziami
  • Poduszka z wyraźnym szwem i wypełniona polieterem
  • Chromowana rama z mechanizmem obrotowym i pamięcią kształtu

Opis

Jetson jest ikoną szwedzkiego wzornictwa mebli. Bruno Mathsson spędził trzy lata, pracując nad tym futurystycznym fotelem, którego nazwa pochodzi od amerykańskiego serialu telewizyjnego. Wynik tej pracy został zaprezentowany na wystawie Nordiska Galleriet w Sztokholmie w 1969 roku i okazał się to wielkim sukcesem. Jetson jest kamieniem milowym w karierze produkcyjnej Bruno Mathssona i miał do tej pory wielu imitatorów. Siedzisko w kształcie misy i ergonomicznie zaprojektowane oparcie z zagłówkiem. Podstawa z unikalną funkcją pamięci, która pozwala na automatyczny obrót krzesła do jego pierwotnego położenia.

Wymiary

Fotele

Dostosuj

Tapicerka do foteli DUX Easy dostępna jest w różnych rodzajach tkanin i skór DUX, z wykorzystaniem jedynie wysokiej jakości materiałów w różnych przedziałach cenowych. DUX wybiera tkaniny i skóry w oparciu o jakość, trwałość, odporność na mechacenie, ocieranie i światło oraz zrównoważony rozwój.

Znajdź sklep

Kultowe szwedzkie wzornictwo

Bruno Mathsson

Nikt nie miał większego wpływu na nowoczesne szwedzkie wzornictwo mebli. Razem stworzyliśmy kilka ponadczasowych klasyków wzornictwa.

Więcej informacji o Bruno Mathssonie

Jetson

Jetson

Zobacz także

Więcej mebli